Podłogi wewnętrzne – pomysł na nowoczesne wnętrze

Wnętrza, w których obecnie mieszkamy, bardzo się zmieniają. Różnią się głównie stylem, ale także technologią. Z punktu widzenia specjalisty w zakresie aranżacji wnętrz posadzki można podzielić na industrialne i zbliżone stylistycznie. Posadzki przemysłowe, do których należą np. płaskie panele i tzw. kruszywa, dzielimy na przeznaczone do produkcji (lub do obróbki) oraz przeznaczone do składowania. Istnieje również kategoria podłóg zewnętrznych, czyli podłóg wykonanych z materiałów kompozytowych. Nie mają być alternatywą dla paneli podłogowych. Można je również wyeksponować samodzielnie, choć ich liczba jest ograniczona. Podłogi przemysłowe stylistycznie przypominają te wykonane z drewna, ale bez dodatku impregnatu, co pozwala na całkowitą utratę drewna i osadów węglowych.

Posadzki przemysłowe – różnice

Główna różnica między posadzkami przemysłowymi a nieprzemysłowymi polega na tym, że w tych pierwszych następuje całkowita wymiana tzw. metalu nieorganicznego, na bazie którego konstrukcja wykonana jest z kompozytu, czyli stali niestopowej. Posadzki przemysłowe są również wyposażone w systemy grzewcze, chociaż tzw. podłogi zewnętrzne, poza systemem grzewczym, nie są przeznaczone do ogrzewania. Posadzki przemysłowe mogą być narażone na wilgoć, która może je uszkodzić, a w nielicznych przypadkach powoduje poważne uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę, że chociaż tzw. posadzki przemysłowe „mają nieco inne wymagania grzewcze, to są one trwalsze niż tzw. posadzki z kruszywa.

Podłogi wewnętrzne – elementy projektu

Oprócz tzw. posadzek zewnętrznych i przemysłowych, o których już wspominaliśmy, przedstawiamy również inne rodzaje podłóg wykonanych z różnych materiałów. Na przykład takie powierzchnie, choć trwalsze niż podłogi zewnętrzne, mogą być narażone na mniejszą liczbę różnego rodzaju uszkodzeń. Jednym z najczęstszych rodzajów uszkodzeń są zarysowania spowodowane używaniem wszelkiego rodzaju podłóg. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że odbywa się to na takiej powierzchni, a materiały pozostawione na dole nie zmieniają właściwości podłogi. Oczywiście posadzki przemysłowe są również wykorzystywane do produkcji niektórych rodzajów mebli. Taka nawierzchnia poddawana jest różnym siłom iw zależności od zastosowanego gatunku drewna czy kruszywa może być nawet kilkunastokrotnie grubsza niż na zupełnie innej powierzchni. Grubość podłoża betonowego jest również ważnym elementem przy wyborze rodzaju posadzki. Wyboru dokonuje zazwyczaj projektant wnętrz lub deweloper, w zależności od wielkości pomieszczenia.

Podłogi wewnętrzne – zalety

Przede wszystkim posadzki wykonane w tej technologii zachowują trwałość konstrukcji, a także możliwość modyfikacji w przyszłości.

Nie ma potrzeby wymiany podłogi na inny element. Cały system podlega recyklingowi i objęty jest gwarancją. Dodatkowo posiada dodatkową funkcję eliminacji mostków termicznych.